Safranbolu Bir Önceki Belediye Başkanı Necdet Aksoy İlçede her mahalleye bir park Projesi çerçevesinde Aşağı Tokatlı’da yapılan Parka Gazeteci Muammer Özyurt parkı adını vererek Gazetecilere verdiği değer ve önemi göstermişti
Daha sonra Mahalle Sakinleri tarafından Park içinde Çeşme olmaması nedeniyle Çocukların Ellerini yıkayamadıklarını ve su İhtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade etmeleri üzerine Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE Hanımefendiye ziyaretimiz sırasında konuyu dile getirdik kendisi bu sorunun mutlaka giderileceğini bunun için gerekli talimatı vereceğini belirterek Bizler için hijyen çok önemlidir çocuklarımızın ihtiyaçlarını çözmek bizin için önceliklidir ayrıca Basın Bizlerin Çalışmalarını halkımıza anlatan büyük bir güçtür siz basın mensupları ile birlikte hareket ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz dün olduğu gibi bugün ve yarında omuz omuza çalışacağız bir Gazetecinin adının parka verilmesi bizi Mutlu etmiştir dedi