Bu haber :23/07/2023 13:49 Tarihinde Eklendi 5355 Kez Okundu

BOSKAY METAL’DEN DE %34 ARA ZAM

BOSKAY METAL’DEN DE %34 ARA ZAM
Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi olarak, Toplu İş Sözleşme Yetkisi olduğumuz işyerlerinde %34 ara zam almaya devam ediyoruz.
Çelikoğlu D.Ç ve Işık D.Ç’den sonra bugün de Yönetim Kurulu Başkanlığını Uğur Bostancıoğlu’nun yaptığı Boskay Metal çalışanlarının maaşlarında iyileştirme amacıyla %34 ara zam almış bulunuyoruz.
Şube Başkanımız Kenan Yılmaz’ın girişimleri, Genel Başkanımız Sayın Yunus Değirmenci’nin bize verdiği güç ve destekle şu ana kadar yaklaşık 700 üyemizi kapsayan üç ayrı işyerinde hükümetin asgari ücrete yaptığı %34 gibi bir artışı ara zam olarak üyelerimize aldık.
Boskay Metal Şirketinin sahibi sayın Uğur Bostancıoğlu da sendika olarak talebimizi olumlu değerlendirerek, çalışanların ücretlerine iyileştirme yapmayı kabul etti.
Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ise konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı; “İçinde bulunduğumuz zaman diliminde piyasa şartları herkesin malumu. Ülkemizin mutlaka üstesinden geleceği bu darboğaz geçişinde üyelerimizi hayat pahalılığına karşı koruyabilmek için yetkili olduğumuz tüm işyerlerimizden hükümetin asgari ücrete yaptığı %34 zammı ara zam olarak talep ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Yunus Değirmenci’nin destekleri ile inşallah tüm işyerlerimizden istediğimizi alacağız.”