Bu haber :15/08/2022 22:09 Tarihinde Eklendi 221 Kez Okundu

BİLİNDİK MANZARALAR

Karabük’te Yağmur Sonrası Bilindik Manzaralar Yaşandı
Yağmur Sonrası Su Basan Dükkan Ve Apartman Girişleri Çamur İçerisinde Kaldı

Karabük’te Akşam Saatlerinde Aniden Bastıran Sağanak Yağmurun Ardından Araçlar Su İçerisinde Kalırken, Su Basan Bazı Bina Ve İş Yerleri Çamurla Doldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Uyarılarının Ardından Karabük’te Sağanak Yağmur Etkisini Gösterdi. Hayatı Olumsuz Etkileyen Yağışla Yollar Göle Dönerken, Sürücüler Trafikte İlerlemekte Zorlandı. Şirinevler Mahallesi Orhan Gazi Caddesi'nde Araçlar Su İçerisinde Kalırken, Bazı Bina Girişleri Ve İş Yerleri Çamurla Doldu. Metrekareye 30 Kilogram Yağışın Düştüğü Kentteki Bağ-Essan Sanayi Sitesi’nde De Aynı Manzaralar Yaşandı. Dükkanları Çamur İçerisinde Kalan Esnaf Zor Anlar Yaşadı.
Sanayi Esnafından Ali Özdemir, Su Bastıktan Sonra Ekiplerin Gelmesinin Hiçbir Şeye Yaramadığını Söyleyerek, "Yetkililerden Yardım İstiyoruz. Rögarlar Tıkanıyor Ve Dükkanı Çamur Basıyor" Dedi.

"Duvar Yıkılınca İş Yeri Sular Altında Kaldı"
Soğuksu Mahallesi'nde Hurdacı Dükkanının Yanından Geçen Su Kanalının Ağaç Ve Çalılarla Kapanmasının Ardından İstinat Duvarı Yıkılınca İş Yeri Ve Depolar Sular Altında Kaldı. Bir Anda Neye Uğradığını Şaşıran Çalışanlar Kendilerini Güçlükle Kurtardı. İş Yeri Sahibi İsmail Kul, "Arıcak Deresi'nden Gelen Gelen Ağaç Ve Çalıllar Su Kanalının Önünü Kapatınca Duvar Yıkılıp İş Yerini Biranda Su Bastı. Bu Sefer Çok Etkili Oldu. Her Sene Bir Şekilde Su Giriyor. Buraya Acil Önlem Alınması Lazım. Duvar Yıkılmasa Binaları Su Basardı" Diyerek Tepkisini Dile Getirdi.
Kent Genelinde Yaklaşık Yarım Saat Etkili Olan Yağmurun Ardından Güneşle Birlikte Ortaya Çıkan Gökkuşağı İse Görsel Bir Şölen Oluşturdu.