Bu haber :02/11/2022 20:31 Tarihinde Eklendi 3896 Kez Okundu

Polat’ın Malezya Görüşmeleri

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın Malezya Görüşmeleri

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat akademik iş birlikleri kapsamında Malezya’da görüşmeler gerçekleştirdi.

  1. UTM Üniversite Başkanları Forumu 2022 (UTM-UPF 2022) amacıyla Malezya’ya giden Rektör Polat; Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçiliği, Malezya Teknoloji Üniversitesi (UTM), Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi, Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsüne ziyaretler gerçekleştirdi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Malezya Teknoloji Üniversitesi (UTM) Coğrafi Bilgi Sistemleri Profesörü Alias Abdul Rahman ve Sivil Mühendislik Fakültesi Sivil Mühendislik Profesörü Nordin Bin Yahaya ile görüştü. Görüşmede Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler veren Rektör Polat ”Misafirperverliğinizden dolayı çok memnun oldum. Malezya çok sevdiğim bir ülke. Akademik iş birlikleri ile iki üniversite arasındaki bağın kuvvetleneceğine de eminim.” dedi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçisi Emir Salim Yüksel’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Prof. Dr. Refik Polat görüşmede Karabük Üniversitesi ve Malezya Üniversiteleri arasındaki akademik iş birlikleri ve yeni projeler hakkında bilgiler verdi.

Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akmal Khuzairy Bin Abd. Rahman ile görüşen KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, toplantıda KBÜ’nün uluslararası başarılarından bahsetti. Prof. Dr. Akmal Khuzairy Bin Abd. Rahman’da Malezya Uluslararası İslam Üniversitesini tanıtıcı bir sunum gerçekleştirdi. Ziyaretin sonunda hediye takdimi gerçekleşti.

KBÜ Rektörü Polat, Malezya Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsüne akademik iş birlikleri ve faaliyetler çerçevesinde ziyaret gerçekleştirdi. Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Ömer Altun ”Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı enstitümüzde ağırladık ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdik. Sayın Rektöre nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz.” dedi.

Malezya Teknik Üniversitesi ziyaretinde KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ” 12. UTM Üniversite Başkanları Forumu 2022 (UTM-UPF 2022): Uluslararası Yüksek Öğrenimde Fikir ve Uygulamaları Yeniden Şekillendirmek: Dünya ve İnsanlık İçin Sürdürülebilir Kalkınmaya Doğru” Forumuna katıldı. Kampüs ziyareti ve akademik iş birliklerinin konuşulduğu toplantı günün anısına hatıra fotoğraf çekimiyle son buldu.                                                                                                                                 KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a Malezya ziyaretinde Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan eşlik etti.