Bu haber :20/05/2021 22:11 Tarihinde Eklendi 503 Kez Okundu

19 Mayıs Coşkusu

Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu

Ulu  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Tarihi Kent Safranbolu’da büyük bir coşku ile kutlandı.

Corona virüs nedeni ile toplu olarak kutlanamayan bayram sınır tanımadı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin sosyal medyadan yaptığı “Safranbolulu hemşehrilerimi bayrakları ile birlikte balkonlara davet ediyorum” çağrısı ile başlayan bayraklarla süslü onlarca aracın katıldığı konvoy Kültür Merkezinin önünden hareket etti.

Safranbolu’nun tüm mahallelerini gezen konvoyun başında balkonlarda ellerinde bayraklarıyla coşku ile bekleyen vatandaşları selamlayan Başkan Köse, zaman zaman yolda bekleyen çocuklara Türk Bayrağı hediye etti.

Yaklaşık iki saat süren 19 Mayıs gezisi Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında son buldu.

Program sonrası bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Ne yazık ki, buruk bir kutlama olacak. Bu yıl alanlarda olamayacağız. Ancak bu durum sokaklardaymışız gibi coşkuyla kutlamamıza engel olamayacak. Çünkü insanların içindeki Atatürk ve Cumhuriyet sevgisinin asla bitmeyeceğini bu gün bir kez daha gördük. İnanıyorum ki bu sevgi daha nice 102 yıllar daha devam edecek. Buradan bire kez daha tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

Safranbolu’da Klasik Araçlar Ve Motosikletlerle 19 Mayıs Kutlaması 

Safranbolu Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı motosiklet ve klasik araçlardan oluşan konvoyla kutladı. 
Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 102’nci yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Karabük’ün Safranbolu ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Safranbolu Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik kapsamında 19 Mayıs coşkusu çok sayıda klasik araç ile motosikletlerin katılımı ile oluşturulan konvoyla kutlandı. Tarihi ilçede atılan 19 Mayıs turunda Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, elinde Türk Bayrağı ile vatandaşları selamlayarak karşılaştıkları çocuklara hediye verdi.